DG70 EXPORT ELF

DG70 EXPORT ELF

Odkurzacze serii EXTRA LARGE FILTER przeznaczone są do wykonania bardzo ciężkich prac w ekstremalnych warunkach.

Dużą siłę ssania zapewnia bocznokanałowy system zasysania produkowany przez niemiecką firmę Siemens Nash-Elmo, z bezpośrednim połączeniem pomiędzy turbiną a wałem silnika, bez systemu transmisyjnego.

Odkurzacze nie wymagają konserwacji i idealnie nadają się do pracy ciągłej (24 godziny/dobę) dzięki zastosowaniu zaworu bezpieczeństwa kontrolującego graniczne wartości podciśnienia. Rewelacyjne wyniki ssania i stosunkowo cicha praca to ich niezaprzeczalne atuty.

Termiczny wyłącznik bezpieczeństwa (opcja) wyłącza silnik w przypadku przegrzania. Na panelu sterowniczym znajdują się dwa niezależne włączniki  oraz wyłącznik zabezpieczający.

Wskaźnik podciśnienia umożliwia stałą kontrolę poziomu ssania i pozwala szybko zdiagnozować ewentualne zapełnienie filtra.
Odkurzacz jest wyposażony w system czyszczenia filtra.

Zespół filtracyjny umieszczony jest wewnątrz obudowy stalowej. Powiększona komora filtra mieści poliestrowy filtr kieszeniowy o ogromnej powierzchni filtrującej (49 000 cm2) który jest wyjątkowo skuteczny i zatrzymuje nieczystości wielkości 3 mikronów.

Wlot nieczystości o średnicy Ø 80 mm jest usytuowany poniżej filtra głównego (wlot boczny cyklonowy) co pozwala na bezproblemowe zbieranie nieczystości stałych i płynnych bez obawy o uszkodzenie filtra. Nieczystości płynne mogą być zbierane tylko do granicy pojemności zbiornika. Na zbiorniku zainstalowany jest wziernik pozwalający na kontrolę ilości zebranego płynu.

Cyklon umieszczony wewnątrz komory filtra zatrzymuje zdecydowaną większość pyłu bezpośrednio w pojemniku co chroni filtr główny przed zbyt szybkim zużyciem lub uszkodzeniem.

Zasysane substancje są gromadzone wewnątrz zbiornika umieszczonego na wózku (pojemność 100 l), który zapewnia łatwe i bezpieczne usunięcie zasysanego materiału.

Odkurzacz jest osadzony na solidnym stalowym wózku z dwoma dużymi kołami transportowymi oraz z których jedno posiada hamulec; metalowe części odkurzacza malowane są proszkowo.

+ Generuj plik PDF produktu + Dodaj do porównania
Parametry
Zamów prezentację
Dane techniczne
Zasilanie [V] 400
Silnik indukcyjny [szt.] 1
Moc [kW] 5,5
Podciśnienie [mmH2O] 3000
Przepływ powietrza [m3/h] 550
Powierzchnia filtra [cm2] 49 000
Klasa filtracji [CAT/BIA mikron] L>3
Pojemość zbiornika [L] 100
Wymiary [cm] 64x103x180