MTL352 DS AIREX 2V

MTL352 DS AIREX 2V

Odkurzacz MISTRAL 352 DS AIR EX 2V  to urządzenie przeznaczone do pracy w strefie zagrożenia wybuchem (ATEX II 3D c T125 °; ATEX II 2D c T125 °; ATEX II 3G c T125 °; ATEX II 2G c T125 °), napędzane przez dwie potężne zwężki Venturi.
Specjalne ograniczniki zmniejszają hałas do wartości w granicach bezpieczeństwa pracy.

Powietrze robocze jest odprowadzane w taki sposób by nie stwarzać problemu dla operatora i nie wzbudzać kurzu w sąsiedztwie odkurzacza.

Panel sterowania zawiera ciśnieniomierz (do kontroli ciśnienia powietrza zasilającego) oraz zegar kontroli stanu filtra. Dwa uchwyty po obu stronach głowicy ssącej pozwalają na łatwy dostęp do filtra.

Umieszczony wewnątrz osłony ze stali nierdzewnej filtr kieszeniowy (o powierzchni 20.000 cm2) jest wykonany z antystatycznego poliestru, posiada wysoką sprawność filtracji (1 mikron) oraz jest antystatyczny zgodnie z wymogami ATEX.

System trzepania filtra pozwala na szybkie, skuteczne i bezpyłowe wyczyszczenie filtra poliestrowego bez potrzeby rozkładania odkurzacza.

Wlot ssący umieszczony centralnie poniżej filtra (średnica 80mm), umożliwia to jednoczesne zasysanie nieczystości stałych i płynnych bez potrzeby wymiany filtra.

Odkurzacz wykonany jest ze stali nierdzewnej (zarówno korpus jak i zbiornik na zanieczyszczenia); zbiornik na kołach (35 litrów) pozwala na łatwy i bezpieczny transport odpadów do miejsca składowania. Opcjonalnie istnieje możliwość zbierania odpadów niebezpiecznych do specjalnego, atestowanego worka z pokrywą.

Odkurzacz standardowo wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej AISI304 (opcjonalnie może być wykonany ze stali ASI316). Osadzony jest na stabilnym podwoziu z kołami antystatycznymi wraz z uziemieniem. Wszystkie części odkurzacza są uziemione w celu zabezpieczenia przed ładunkami elektrostatycznymi.

Świadectwa i certyfikaty:

  • TÜV / ATEX (Strefa 1 / 2 / 21 / 22)
  • Przystosowanie odkurzacza do pracy w strefach zagrożenia wybuchem jest poświadczona przez TÜV Germany ; odkurzacz jest przystosowany do pracy w strefie 1 i 2 (obecność wybuchowych gazów) oraz 21 i 22 (wybuchowy pył).
+ Generuj plik PDF produktu + Dodaj do porównania
Parametry
Zamów prezentację
Dane techniczne
Ilość zwężek Venturi [szt.] 2
Ciśnienie sieci zasilającej [bar] 6-8
Zapotrzebowanie powietrza [L/min] 3000
Podciśnienie [mmH2O] 4500
Przepływ powietrza [m3/h] 300
Powierzchnia filtra [cm2] 20 000
Klasa filtracji [CAT/BIA mikron] M>1
Pojemość zbiornika [L] 35
Wymiary [cm] 50x60x127
Strefa zagrożenia wybuchem 1, 2, 21, 22